בתי ספר

מסגרות החינוך של א.ד.נ.מ. ממוקמות בלב חורש טבעי ועצי אלון עתיקים, בכפר חסידים במחוז חיפה. בתי הספר שלנו הינם בתי ספר לחינוך מיוחד, מוכרים ושאינם רשמיים הפועלים ברישיון ופיקוח של משרד החינוך במחוז חיפה והצפון.

א.ד.נ.מ. שואף לאפשר לתלמידיו להתפתח בסביבה חינוכית-טיפולית, תומכת ובונה תוך שימת דגש על הקניית ערכים ונורמות התנהגות, הישגים לימודיים, העלאת המוטיבציה, הדימוי והביטחון העצמי לקראת שילוב בקהילה ועתיד טוב יותר. תלמידינו זוכים ליחס אישי ומקצועי תוך התייחסות לחוזקות שלהם, במטרה להוביל אותם להגשמת חלומם ומימוש היכולות האישיות. קריית החינוך של א.ד.נ.מ., כוללת מספר בתי ספר ומציעה מסגרות חינוך לתלמידים מגיל 6 עד גיל 21 מקשת רחבה של לקויות הכוללות: מוגבלות שכלית התפתחותית (מש”ה), אוטיזם, חשד לפיגור קל, בעיות נפשיות, בעיות התנהגות, בעיות רגשיות, פיגור בינוני ועמוק.

בית ספר “מרום”
בית הספר מיועד לתלמידים ותלמידות מגיל 15 עד 21, עם לקויות נפשיות, לקויות למידה, קשיים רגשיים והתנהגותיים. מטרתנו היא לאפשר לתלמיד להתפתח בסביבה חינוכית – טיפולית, תומכת ובונה תוך שימת דגש על הקניית ערכים ונורמות התנהגות, העלאת המוטיבציה, הדימוי העצמי וההישגים הלימודיים. תכנית הלימודים כוללת את מקצועות הליבה בחינוך המיוחד (תלב”ס), תכנית לימודים אישית (תל”א) בתחום הלימודי, הרגשי והחברתי והכנה והגשה לבחינות הבגרות. במסגרת תכניות להכנה לחיים, תלמידי בית הספר זוכים להקניית מיומנויות תעסוקתיות בתחום עיצוב שיער ויופי, תיקלוט,  מוזיקה, בישול, עבודה יצרנית בחימר, גינון וטיפוח. במרכז העשייה הבית ספרית, ניתן דגש רב לתחום הטיפולי והרגשי, והתלמידים זוכים לטיפולים אישיים וקבוצתיים במגוון רחב של תרפיות, כגון: אומנות, דרמה, מוסיקה, תנועה וטיפול באמצעות בעלי חיים.

בית ספר “משעול”                                                                                

לצפייה באתר הבית של בית הספר “משעול” לחצו כאן

בית הספר מיועד תלמידים ותלמידות מגיל 14 עד 21, עם הפרעות התנהגותיות רגשיות ומשכל גבולי או חשד למוגבלות שכלית התפתחותית. אנו מאמינים ביכולתו של כל תלמיד להצליח בתוך מסגרת בטוחה ומכילה שמאמינה בו. בצמיחה אישית, התקדמות והתפתחות התלמיד, תוך איתור חוזקותיו ומימושם. בכבוד הדדי, בשותפות, בסבלנות וסובלנות, במעורבות, תרומה והשתלבות מיטבית בקהילה. תכנית הלימודים מבוססת על תכניות הלימודים של החינוך הרגיל. התכניות כוללות את תכניות הליבה, בדגש על תכנית הכנה לחיים, המכוונת טיפוח האוטונומיה של התלמיד ובהתאמה לצרכים הייחודיים של כל תלמיד (תל”א) בשיתוף התלמיד והוריו. הצוות הטיפולי מגוון וכולל: תרפיסטים בתנועה, מוסיקה ואומנות, יועצת ופסיכולוג. הטיפולים באומנויות עוסקים בתהליכי יצירה והבעה ומאפשרים ביטוי, התפתחות אישית ופיתוח כישורים חברתיים.

בית ספר “מעיין”                                                                      בית הספר מיועד תלמידים ותלמידות מגיל 6 עד 15, בעלי משכל תקין, הסובלים מהפרעה נפשית המלווה בהפרעות התנהגות ובלקויות למידה שונות. בית הספר שואף להעניק לתלמידים מסגרת חינוכית טיפולית מוגנת ומכילה אשר תאפשר לכל תלמיד להתפתח ברמה הלימודית, הרגשית והתפקודית. כל ילד הינו עולם ולכל אחד דרך המתאימה רק לו בה יוכל לפסוע בבטחה ולצמוח. תפקידינו כצוות הוא לכוון את הילד לאותה הדרך. תכנית הלימודים כוללת את מקצועות הליבה בחינוך המיוחד וכישורי חיים-ל”ב 21.  מטרתנו היא לאתר חוזקות וכישורים הייחודיים לכל תלמיד, ולהעצים אותם ע”י קיום שיעורים כיתתיים או קבוצתיים ייעודיים במקצועות: חקלאות, חינוך גופני, מוסיקה, בישול ועוד. הצוות הטיפולי כולל תרפיסטים בתחומי: אומנות, דרמה, הבעה ויצירה ועוד.  כל תלמיד זוכה לטיפול רגשי פרטני, קבוצתי כיתתי ו/או טיפולי ייעודי. בית ספר נוה רם בית הספר מיועד תלמידים ותלמידות מגיל 6 עד 21, עם מוגבלות שכלית התפתחותית בינונית עד עמוקה, וכן לתלמידים על רצף ה-ASD. אנו שואפים למטב את איכות חייהם של תלמידינו תוך מיצוי הפוטנציאל האישי שלהם והכשרתם לחייהם כבוגרים. אנו מאמינים בכוח של שילוב תלמידנו בקהילה,  ולכן שמנו למטרה לחשוף אותם למרחב חברתי המאפשר נורמליזציה ואיכות חיים מיטבית. תכנית הלימודים משלבת את מקצועות הליבה ליכולותיהם של התלמידים תוך עבודה בממשקים רב מקצועיים. דרך ההוראה היא ברוח ל”ב 21, המאפשרת לתלמידים אוטונומיה, איכות חיים וסנגור עצמי בשילוב תל”א. כמו כן, לכל תלמיד מגיל 16 נבנית תכנית “מעברים” המכינה אותו לחיים. הצוות הפרא רפואי של בית הספר, כולל: מרפאות בעיסוק, קלינאיות תקשורת, מטפלות בתנועה, במוסיקה ובאומנות, פיזיותרפיסטים והידרותרפיסטים ועוד.