נופשונים

כחלק מרצף השירותים בחטיבת הדיור, אנו מפעילים שירות של "נופשון" אשר מיועד לאנשים עם מוגבלויות שמתגוררים עם משפחתם בקהילה.

“נופשון” הינו מסגרת חוץ ביתית לשהות קצרת מועד המאפשרת לילדים ובוגרים עם מוגבלויות שכליות, תקשורתיות והסתגלותיות להתגורר במשך תקופה זמנית בדירות בקהילה או במעונות הפנימייה, מה שמאפשר למשפחה המטפלת להתפנות לצורך יציאה לחופשה או טיפול בנסיבות משפחתיות מיוחדות.

במהלך ימי הנופשון מקבל האדם את מיטב הטיפול, כולל כלכלה מלאה ומענה לצרכיו הרפואיים, הפיזיים והרגשיים. כל מצב חריג או שינוי במצב הבריאותי, יזכה בטיפול המסור ביותר, תוך הבאת הדברים לידיעה והתייעצות עם המשפחה/האפוטרופוס והגורמים המקצועיים בקהילה.

לרשותו של האדם בנופשון יעמוד צוות מקצועי ועוטף, אשר יסייע לאדם בהסתגלותו לנופשון, תוך גילוי רגישות והבנה לעובדה כי הוא אינו נמצא בסביבתו הטבעית. הצוות יעניק לאדם תמיכה מלאה בכל תחום ותחושת ביטחון, באווירה הביתית שמאפיינת את כלל מסגרות הארגון, ויסייע לו בהשתלבותו בחיי החברה והפנאי לפי צרכיו והעדפותיו.

אנו מפעילים את שירות הנופשון במשך כל ימות השנה, בימים בודדים או רצופים, בחגים ובחופשות. השירות מיועד לילדים ובוגרים בכל רמות התפקוד והוא מתקיים במסגרות באזור הקריות הסמוכות לחיפה, רכסים ויישובים נוספים באזור, בדירות בקהילה ובמעונות הפנימייה. עבור הציבור הדתי קיימת אפשרות לנופשון בדירות בקהילה אשר מקיימות אורח חיים דתי.

אישור ימי הנופשון ומימונו, הינם תחת האחריות של משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. אדם אשר יבקש להשתלב בנופשון יעשה זאת באמצעות העובד הסוציאלי במחלקה לשירותים חברתיים באזור מגוריו, האחראי על הפניית האדם למסגרת הנופשון המתאימה עבורו. בנסיבות מיוחדות בהן עולה צורך בתקופת נופשון ממושכת מהמקובל, כגון מחלה או משבר במשפחה, יידרש אישור מטעם גורמים שונים במשרד הרווחה.