מרכזי תעסוקה מוגנים

לא.ד.נ.מ. מספר מרכזי עבודה שיקומיים ולכל מרכז אופי ותחומי עיסוק ייחודיים, המאפשרים הכשרה והתמקצעות בתחומי התעשייה, האומנות או החקלאות. אנו מציעים השתלבות באזורים כפריים, קיבוציים או עירוניים, סביבות עבודה המזמנות חיבורים אנושיים וקהילתיים יחודיים.

מרכז עבודה שיקומי (מע”ש) הינו מקום בו רוכשים המשתתפים מיומנויות תעסוקתיות לעולם העבודה. המרכז מהווה גם כמרכז חברתי בו נהנים המשתתפים מהווי חברתי-תרבותי, ימי שיא, קבוצות למידה ומיקוד. המרכזים מיועדים לבוגרי החינוך המיוחד המופנים ע”י לשכות הרווחה (אגף מש”ה, אגף השיקום והשרות לאוטיזם), אשר זקוקים למסגרת מוגנת, ליווי של צוות מקצועי ולמקום בו יוכלו לרכוש מיומנויות נדרשות לעולם העבודה.

מטרת המרכזים להכשיר ולתת כלים ומיומנויות להתמודדות עם דרישות עולם העבודה, תוך שאיפה מתמדת ליצירת סביבת עבודה דינאמית ונעימה, מתובלת באירועים חברתיים, מסיבות, טיולים ועוד.

שאיפתנו היא למקסם את כישוריהם של המשתתפים במרכז ולאפשר להם בהמשך להתפתח ולהשתלב בעבודה בקהילה באחד מקבוצות העבודה או בשוק העבודה החופשי.

אנו מאמינים כי השתלבות בעבודה בקהילה, אם באופן פרטני ואם בקבוצה, מאפשרת התפתחות והעצמה אישית אותם אנו מנסים להגשים. משתתפים אשר יבחרו להישאר במרכז השיקומי, ייהנו ממסגרת מטפחת, מעצימה ומגוונת, המזמנת מפגשים ואירועים חברתיים-תרבותיים, עם קבוצת השייכות.

אנו מפעילים מרכזים, הפרוסים במספר רשויות באזור הצפון.

השנה, בשיתוף פעולה יוצא דופן עם כפר הנוער “כפר גלים, הממוקם במועצה אזורית חוף הכרמל, פתחנו מרכז מיוחד במינו עבור אוכלוסייה על רצף האוטיזם. עם נוף לים, בתוך סביבה עטופה ירוק, נהנים המשתתפים מהשתלבות בכל ענפי המשק הכוללים: כלבייה, רפת, פינת חי , משתלה, חממה, גידולי שדה והכנת גבינות. כמו כן, משולבים המשתתפים בענפי הפעילות בבית הספר האזורי הפועל בכפר: משרדים, חדר מחשבים, חדר אומנות ועוד.

אנו מזמינים אותך ליצור קשר ולתאם ביקור באחד מהמרכזים הקרובים למקום מגוריך.